5 вересня 1958 року на державному рівні було вирішено заснувати в обласному центрі новий навчальний заклад «Дніпропетровський вечірній політехнікум» Міністерства легкої промисловості.
Через рік розпочалася підготовка спеціалістів на денному, а пізніше і на заочному відділеннях. Навчальний заклад, що мав назву Дніпропетровський державний політехнікум, очолив Мамон Олексій Гнатович – фронтовик, прекрасний педагог і організатор, чуйний та не байдужий до кожного. Саме під його керівництвом технікум довгі роки входив до трійки кращих середніх спеціальних учбових закладів Міністерства легкої промисловості країни. Спеціалісти, підготовлені в стінах технікуму, були відомі далеко за межами області і країни.
За роки існування навчального закладу підготовлено більше шістнадцяти тисяч кваліфікованих спеціалістів для легкої промисловості.
2008 рік – наказом Міністерства освіти і науки України технікум набув статус коледжу і став називатися Державний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський коледж технологій и дизайну». Цьому сприяла поява нових напрямків підготовки спеціалістів.
За час існування навчального закладу естафету засновника технікуму Мамона Олексія Гнатовича, Заслуженого працівника освіти, що 28 років стояв у керма, прийняли:
- Прокопенко Микола Панасович – очолював заклад з 1986 по 2004 рік;
- Прокопенко Ольга Андріївна - очолювала коледж з 2004 по 2009 рік;
- Гнедаш Людмила Григорівна - очолювала коледж з 2010 по 2017 рік.
З 2018 року коледж очолює молода, талановита та енергійна Кожушкіна Тетяна Львівна.
Основною діяльністю коледжу є підготовка молодших спеціалістів з наступних напрямків:
1. Дизайн
2. Облік і оподаткування
3. Менеджмент
4. Галузеве машинобудування
5. Технології легкої промисловості.
З 1999 року коледж здійснює прийом на навчання здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. Кураторами кожної групи є досвідчені перекладачі – дактилологи, які адаптують інформацію з дисциплін для здобувачів освіти даної категорії.
Матеріально – технічна база коледжу сьогодні - це 32 кабінети і лабораторії, бібліотека з читальною залою, спортивний корпус із спортивною та тренажерною залами, навчально – виробничий корпус із швейними, слюсарними та верстатними майстернями, актова зала, два гуртожитки.
Гордістю коледжу є високий рівень спортивно - масової роботи. Коледж традиційно посідає перші місця за результатами оглядів – конкурсів на кращу постановку навчально–фізичної, спортивної та оздоровчої роботи серед навчальних закладів.
З 2011 року коледж організовує та проводить щорічно фестиваль моди «Весняна акварель», в якому приймають участь молоді дизайнери, модельєри майже з усіх регіонів України.
З 2013 року молоді дизайнери коледжу сміливо крокують міжнародною ареною. Дівчата представляли свої вироби в Парижі, на Асамблеї Європейських регіонів, в штаб – квартирі ЮНЕСКО, демонстрували свої творчі доробки у Чехії, Польщі, Греції, Іспанії, Англії.
Тож, ми стали відомими в багатьох країнах Європи.