Історія коледжу

5 вересня 1958 року на державному рівні було  визначено: заснувати в обласному центрі новий навчальний заклад  «Дніпропетровський вечірній політехнікум» Міністерства легкої промисловості СРСР.

Невдовзі, а саме через рік, розпочалася підготовка спеціалістів на денному, а потім і на заочному відділенні. Навчальний заклад, що називався тепер Дніпропетровський державний політехнікум, очолив Мамон Олексій Гнатович – фронтовик , прекрасний педагог і організатор, чуйний та не байдужий до кожного. Саме під його керівництвом технікум довгі роки входив до трійки кращих середніх спеціальних учбових закладів Міністерства легкої промисловості країни. Спеціалісти, підготовлені в стінах технікуму, були відомі далеко за межами області і навіть країни.

За роки існування технікуму підготовлено більше шістнадцяти тисяч кваліфікованих спеціалістів легкої промисловості:

2008 рік – наказом Міністерства освіти і науки України технікум набув статус коледжу і став називатися Державний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський коледж технологій и дизайну». Цьому сприяла поява нових напрямків підготовки спеціалістів. 

За час існування навчального закладу естафету  засновника технікуму Мамона Олексія Гнатовича, Заслуженого працівника освіти, кавалера ордена трудового червоного Прапора, що 28 років стояв у керма, прийняли:

- Прокопенко Микола Панасович – очолював заклад з 1986 по 2004 рік;

- Прокопенко Ольга Андріївна  - очолювала коледж з 2004 по 2009 рік;

- Гнедаш Людмила Григорівна - очолювала коледж з 2010 по 2017 рік.

З 2018 року коледж очолює молода, талановита та енергійна Кожушкіна Тетяна Львівна.

Основною діяльністю коледжу є підготовка молодших спеціалістів з п,яти напрямків:

1. Дизайн (костюму)

2. Облік і оподаткування

3. Менеджмент

4. Галузеве машинобудування

5. Технології легкої промисловості.

На чотирьох відділеннях: швейно – економічному, дизайнерсько – конструкторському,механіко – технологічному та заочному ведеться підготовка з восьми спеціальностей:

- дизайн;

- моделювання та конструювання промислових виробів;

- виробництво та дизайн взуття, шкіргалантерейних і лимарних виробів;

- швейне виробництво;

- обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості;

- облік та оподаткування;

- менеджмент.

З 1999 року коледж здійснює прийом на навчання студентів з порушенням слуху з двох спеціальностей: «Швейне виробництво» та «Обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості», а з 2010 року ще з третьої спеціальності – «Облік та оподаткування». Кураторами кожної групи є досвідчені перекладачі – дактилологи, які адаптують інформацію з дисциплін для студентів даної категорії.

Матеріально – технічна база коледжу сьогодні -  це 32 кабінети і лабораторії, бібліотека з читальною залою, військово – спортивний корпус із спортивною залою та стрілецьким тиром, навчально – виробничий корпус із швейними та взуттєвими, слюсарними та верстатними майстернями, актова зала, два гуртожитки.

В 2016 році вагомими подіями стало відкриття інформаційного центру коледжу, що дає можливість користування інтернет – мережею без обмежень та  відкриття дизайнерської студії.

Гордістю коледжу є високий рівень спортивно -  масової роботи. Коледж  традиційно посідає перші місця за результатами оглядів – конкурсів на кращу постановку учбово – фізичної, спортивної та оздоровчої роботи серед вищих навчальних закладів  I – II рівнів акредитації.

З 2011 року коледж організовує та проводить щорічно фестиваль моди «Весняна акварель», в якому приймають участь молоді дизайнери, модельєри  майже з усіх регіонів України.

З 2013 року молоді дизайнери коледжу сміливо крокують міжнародною ареною. Дівчата представляли свої вироби в Парижі,  на Асамблеї Європейських регіонів, в штаб – квартирі ЮНЕСКО, демонстрували свої творчі доробки у Чехії, Польщі, Греції, Іспанії, Англії.

Тож ми стали відомими в багатьох країнах Європи.