Графічний дизайн

 

Графічний дизайнер спеціалізується на оформленні навколишнього середовища засобами графіки. Він працює з вивісками, рекламними щитами, плакатами, покажчиками, знаками та схемами, які ми бачимо навколо, а також дбає і забезпечує зручність читання необхідної нам інформації, такої як Інтернет-сайти, журнали, газети, листівки, обкладинки книг і дисків, меню в ресторані, каталоги товарів, візитки, а також упаковка продуктів, промтоварів та графічне оформлення вітрин.

 

Професія графічного дизайнера має декілька напрямків: графічний дизайн простору, фірмовий стиль і брендинг, розробка шрифтів, дизайн реклами,  дизайн книг, журналів і газет, дизайн для Інтернету. 

Робоче місце: графічні дизайнери працюють у дизайн-студіях, брендінгових та рекламних агентствах, видавництвах і в будь-яких державних підприємствах і приватних фірмах, що віддають перевагу утриманню в штаті власного дизайнера.

 

Знання та навички: уміння висловлювати свої ідеї в графіці ; знання історії мистецтв, дизайну та їх сучасного стану. Володіння спеціалізованими комп’ютерними програмами: AdobePhotoshop, Illustrator, InDesign тощо.

 

Коледж готує фахових молодших бакалаврів кваліфікації дизайнер - графік (дизайнер) . Термін навчання на базі  9 кл. – 3 роки 10 місяців.

В процесі навчання студенти отримують знання з дисциплін за професійним спрямуванням:

- комп’ютерне проектування

- основи 3D графіки

- видавницькі системи та інтернет – дизайн

- дизайн поліграфії

- шрифти і типографіка

- рисунок, живопис;

- основи композиції;

- композиційна організація форми;

- історія світового мистецтва, основи теорії дизайну;

- основи формоутворення та конструювання;

- кольорознавство;

- дизайнерська графіка;

- макетування та робота в матеріалі;

- художнє проектування.

 

Всі роки навчання студенти творчо опановують сучасні технології інтегровані з курсом дисциплін дизайнерського спрямування, виконуючи власні дизайн–проекти у галузі графічного дизайну, веб-дизайну, поліграфії тощо.

Велика увага приділяється  підготовці майбутніх фахівців у галузі сучасних IT – технологій.

Опанування програмним забезпеченням  для створення об’єкту дизайну відбувається  під час навчального процесу та практик:

-          з компʹютерного 2D моделювання

-          з компʹютерного 3D моделювання

-          з підготовки поліграфічного макету

 

Технологічна практика готує студента до роботи на підприємстві, дизайн-студії , фірмі, знайомить з роботою дизайнера в галузі поліграфії та веб-дизайну.